دو طرح پیشنهادی تازه استادیوم ملی ژاپن؛ کنگو کوما و تویو ایتو پس از زاها حدید

طراحی استادیوم- مهرازان-1

شورای ورزشی ژاپن دو طرح پیشنهادی استادیوم ملی این کشور برای میزبانی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را رونمایی کرده است. این دو طرح، پنج ماه پس از اعلام کنار گذاشته شدن طرح اصلی زاها حدید بنا بر صحبت های انجام گرفته پیرامون هزینه ی رو به افزایش این طرح، ارائه شده اند. گمان می رود این دو طرح که در این مرحله به طور ناشناس و با نام های طرح اِی و طرح بی معرفی شده اند متعلق به معماران ژاپنی کنگو کوما و تویو ایتو باشند.

هر دو طرح جدید این استادیوم، محدودتر از طرح زاها حدید به نظر می رسند. طرح اِی دارای ردیف هایی از پوشش گیاهی ست، همچون معماری ژاپنی به دنبال ارتباط با طبیعت بوده است. درعین حال، در هر دو طرح، متریال اصلی چوب انتخاب شده است و طرح بی توسط مجموعه ای از ستون های چوبی احاطه شده تا ساختار علاوه بر سبک بودن تا حد امکان شفافیت را منتقل نماید.

با استناد بر ژاپن تایمز، این دو طرح پیشنهادی توسط یک پنل از متخصصان و نمایندگان وزرای مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و در پایان سال جاری، برنده ی این طراحی شخص می گردد. در ابتدا، آغاز ساخت و ساز این استادیوم در پاییز ۲۰۱۵ برنامه ریزی گشته بود؛ اما حالا به نظر می رسد که این برنامه از سال آینده آغاز گردد تا پیش از شروع المپیک ۲۰۲۰ این استادیوم نیز به پایان برسد.

طراحی استادیوم- مهرازان-2

طراحی استادیوم- مهرازان-7

طراحی استادیوم- مهرازان-5

طراحی استادیوم- مهرازان-3

طراحی استادیوم- مهرازان-4

طراحی استادیوم- مهرازان-6

منبع: etoood.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *