درباره ما

بک گراند پارالاکس
 

دپارتمان معماری و شهرسازی مهرازان

دپارتمان معماری و شهرسازی مهرازان با استعانت از پروردگار متعال و با اتکا به سوابق و توانایی های علمی و عملی مدیر و همکاران دپارتمان در زمینه طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی، از سال 1388 تشکیل گردید و در طول مدت فعالیت حرفه ای خود با بهره گیری از توان همکاران و مشاوران مجرب، طراحی و اجرای پروژه های متعددی را به انجام رسانده است. زمینه های فعالیت این مجموعه در زمینه مدیریت پروژه های ساختمانی، طراحی و اجراء معماری و دکوراسیون داخلی در انواع ساختمانهای مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی و ... میباشد.
در ضمن این مجموعه دفتر(نماینده) شرکت فضاسازه نقش جهان در استان سمنان نیز میباشد که در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای انواع سازه های فضاکار(پوشش دهانه های بزرگ در انواع ساختمان تا 50متر بدون ستون) فعالیت دارد.
طراحی و اجرای ساختمان نه تنها شغل ما، بلکه عشق ماست.

سیدمیثم هاشمی _ مدیر عامل


این مجموعه از افراد مجربی به شرح زیر بهره میبرد

آقای سیدمیثم هاشمی ؛ فوق لیسانس معماری (طراح معمار و مدیرعامل دپارتمان)
مدرس مدعو گروه معماری دانشگاه های آزاد، صنعتی و غیرانتفاعی شاهرود (از سال 1388 تا کنون)
خانم زینب اندرواره ؛ فوق لیسانس سازه (مهندس محاسب و مسئول بخش سازه دپارتمان)
آقای محمدرضا میرباقری ؛ فوق لیسانس فیزیک ( همکار بخش فنی و مهندسی و ارتباطات دپارتمان)
آقای محمدرضا یحیایی ؛ لیسانس مکانیک ( مهندس تأسیسات مکانیکی دپارتمان )
آقای سیدعلیرضا هاشمی ؛ فوق لیسانس حقوق ( وکیل و مسئول قراردادهای دپارتمان)

خدمات ما در شرکت معماری و شهرسازی مهرازان به شرح زیر است:

طراحی پلان:

طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکرد های مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت.
خدمات در بخش طراحی پلان شامل :
• مذاکره و تبادل نظر با کارفرما جهت آگاهی از خواسته های ایشان در ارتباط با طرح .
• بازدید محلی و کسب اطلاعات از وضعیت و موقعیت زمین از لحاظ : محدوده ، همسایگی ، گذرها ، دسترسی ها ، شیب زمین و عوارض مشهود دیگر .
• تعیین خصوصیات کمی طرح از نظر تعداد و ترکیب واحدها ، کاربری هر واحد ، سطوح تقریبی و سایر خصوصیات کمی واحدها و فضاهای داخلی آنها .
• توافق در مورد خصوصیات فیزیکی کلی طرح با کارفرما از نظرسبک طراحی و یا نوع مصالح در طراحی .
• ارائه راه حل های ترسیمی آزمایشی برای اصلی ترین بخش های ساختمان شامل جانمایی ساختمان در زمین ، ورودی ها حدود پیش آمدگی ها .

طراحی داخلی:
هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد. امروزه با افزایش روز افزون جمعیت شهری و قیمت زمین ، ساخت و ساز آپارتمان و زندگی آپارتمانی مقرون به صرفه تر شده است . بیشتر ما حداقل یک بار زندگی در محیط بسته آپارتمانی را تجربه کرده ایم و از معایب و مشکلات آپارتمان نشینی آگاهیم طرداحی داخلی راه حلی برای این معایب و مشکلات است .

طراحی نما و محوطه:
در سال‌های اخیر پس از مطرح شدن دوباره اهمیت فضاهای عمومی و ارزش زندگی شهری، نما اهمیت دوباره ای یافته است. نما در عمل درون ساختمان را از بیرون و فضای خصوصی را از فضای عمومی جدا می کند. نما حاکی از موقعیت فرهنگی سازندگان ساختمان است و نشانگر میزان نظم طرح ساختمان، امکانات و ذوق تزیین و خانه آرایی طراح و مالک است. یک نما به مثابه معرفی وضعیت ساکنان ساختمان در بین عموم است. نما در واقع صورت ساختمان و بهترین بیان حالتی است که فرد طراح یا مالک از خود در برابر بیرون دارد. نماهای داخل ساختمان بیشتر جنبه خصوصی دارند، لیکن نماهایی که به سمت کوچه و بافت شهر باز می‌شوند، جنبه عمومی تر دارند.

مدیریت پیمان:
مدیریت پیمان عبارتست از تامین و تدارک مصالح و تجهیزات ، تجهیز و بر چیدن کارگاه ، تهیه و تامین ماشین آلات و ابزار کارگاه ، تامین نیروی انسانی مورد نیاز ، سرپرستی و مدیریت اجرایی ، فنی ، مالی و اداری بر کل کارها جهت اجراء عملیات ساختمانی و تاسیسات اعم از مکانیکی ، برقی و الکترونیکی و محوطه سازی و دیوار کشی و سایر امور مربوط به تکمیل نهایی ساختمان .

این شرکت افتخار دارد با هدف ارتقاء کیفیت ساخت و حرکت به سوی ساخت و ساز استاندارد این رسالت مهم را دنبال نماید.