شرکت معماری و شهرسازی مهرازان در راستای تحقق اهداف خود از سال ۱۳۹۳ به عنوان دفتر شرکت فضا سازه نقش جهان در استان سمنان فعالیت دارد. شرکت سازه فضایی فضا سازه نقش جهان مجموعه‎ای فعال در زمینه مشاوره، طراحی، تولید و اجرای انواع سازه فضایی می‎باشد که از سال ۱۳۷۶ با پشتوانه نیروهای فنی و متخصص و ورزیده شروع به کارنموده و برای تمامی پروژه‏ها علاوه بر کنترل کیفی محصولات با بهره گیری از ابزار کنترل دقیق و پیشرفته مراکز علمی و تحقیقاتی به تست و تطابق ویژگی‎های مصالح بکاررفته با استانداردهای ملی و بین المللی می‎پردازد و همواره از پیشتازان ارائه طرح‎های نو در زمینه سازه فضایی می‎باشد.

مجموعه عملیات این شرکت در ۵ بخش عمده سازماندهی می‎شود که عبارتند:

۱-بخش پژوهش

این بخش فعالیت خود را در نوآوری و استفاده از فن آوری پیشرفته معماری سازه فضایی متمرکز نموده که از طریق ارتباط با منابع علمی داخلی  و خارجی معتبر پیشتاز طرح‎های نو می‎باشد.

۲-بخش مهندسی و پشتیبانی فنی

در این بخش مهندسین سازه و معماری، عملیات مشاوره، طراحی، محاسبه و تهیه نقشه‏های فنی پروژه‏ها را با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته و انحصاری ETABSو STAAD و SAFE و SAP و AUTOCAD  formianو … بر عهده دارند. همچنین نظارت بر اجرا پروژه و بافت و نصب سازه با کیفیت مطلوب از جمله وظایف این بخش می باشد .

۳- بخش کنترل کیفی                                          

شرکت فضا سازه نقش جهان،مفتخر است در راستای تحقق شعار “هموار پیشتاز” به عنوان اولین تولید کننده سازه‎های فضایی در ایران، موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی در سیستم مدیریت کیفیت (ISO ۹۰۰۱:۲۰۰۸) از آلمان ،( ۱۴۰۰۱ISO) از ایالات متحده آمریکا و (۱۸۰۰۱ISO) از انگلستان شده و در همین راستا کنترل کیفی محصول طی مراحل زیر انجام می شود.

الف) ارائه نمونه متریال مورد استفاده به آزمایشگاه و اخذ تائیدیه لازم (Mechanical)

ب) کنترل کیفی قطعات و المانهای سازه هنگام ساخت(Visual test)

ج) مستندسازی و کلاسه بندی مدارک کنترل کیفیت(Documenting)

۴- بخش ساخت و تولید

در این بخش خطوط تولید همزمان ۵ پروژه سازه فضایی سیستم مرو (MERO)و کاتروس (CATRUS) کلیه المانها و قطعات مورد نیاز هر پروژه را (براساس مدارک فنی ارائه شده  ) با دقت و سرعت بالا تولید می نمایند.

۵بخش اداری و بازرگانی

 

برآورد قیمت تهیه پیش نویس قرارداد , خرید مواد اصلی , تجهیزات مورد نیاز و تحویل پروژه در موقع مشخص ازجمله وظایف این بخش می باشد.